Resources for Ukrainian language teachers

Dopomizhni materialy dlya vchyteliv ukrayinskoyi movy diaspory

Довідники/Правопис

Правопис української мови  (2007) Чинний Правопис у текстовому виді доступний онлайн.

Правопис української мови в таблицях скачати безплатно. До учбового посібника ввійшли основні правила української орфографії і пунктуації. Вони відібрані з урахуванням частоти помилок, що припускаються на письмі, і представлені в 54 таблицях. 

Уроки Державної мови  Редакція газети "Хрещатик". Українська літературна мова давно виробила власні вимовні, наголосові, граматичні, лексичні, стилістичні норми. Уміщуємо поради, рекомендації, які саме слова чи словосполучення найдоцільніше вживати, щоб передати потрібний зміст, робимо застереження про неправильне або небажане, невдале використання тих чи інших лексем у певних значеннях, у конкретному контексті.

Граматика Вступ. Історія Української мови - Фонетика і Письмо - Лексика - Морфологія і Правопис - Синтаксис і пунктуація  Використані матеріали (Ющук І.П. підручник з української мови, Український правопис 2002 р.)

Довідник з української мови, що містить матеріал повного курсу програми з української мови середньої школи. 

Довідник з української мови  Розрахований він у першу чергу на старшо-класників (учнів 5-11 класів), але сподіваються, що він стане у нагоді й взагалі всім, хто цікавиться українською мовою. Довідник існує також у вигляді електронної книжки, яку Ви легко можете переписати собі на комп'ютер (630 кб).

Сайт вивчення української мови. (Японською мовою) Ukrainian language website in Japanese.

Синтаксис української мови в таблицях онлайн  (скачати безплатно)   

Чи правильно ми говоримо Посібник Євгенії Чак. У посібнику в алфавітному порядку наводяться приклади правильного вживання слів у сучасній українській мові. Ілюстративний матеріал взято з творів українських письменників XIX—XX ст.

Істoрія мови

Буквар  (1574p.) Факсимільне видання: Буквар Івана Федорова. — Київ: "Дніпро", 1975 (1-е вид. 1964).
Азбука  (1578p.)  За факсимільним виданням: Азбука Ивана Федорова. — М.: "Книга", 1983.

Підручники з сучасної української мови

Електронний пірдручник з української мови   (вправи)  Філологічного факультету, Київського Національного Університета:  Морфологія, Перелік основних мовних термінів і понять,  Список рекомендованої літератури.

Електронний пірдручник з української мови   Лінглвістичний портал "Мова" Фонетика, Лексика, Морфеміка, Словотрвір, Морфологія, Синтаксис, Стилістика.

Довідник з української мови, що містить матеріал повного курсу програми з української мови середньої школи.  

Практикум з української мови (I Ющук)  Для завантаження файлів потрібно використовувати менеджер закачок Flashget  це пов'язано з тим що у назвах файлів присутні кириличні символи. Отож, скачайте цю програму, скопіюйте лінк у буфер обміну і почніть завантаження. Важливо намагайтесь завантажувти одночасно не більше одного файлу.

Вивчаймо Українську Мову!  Мaрія ДЖУРА  Let’s learn Ukrainian!  (2007) Ukrainian text book for English language learners. Посібником може послуговуватися широка авдиторія, ті, хто попередньо не вивчав мови, як і ті, що мають певні знання з української мови. Він розрахований на студентів підготовчих курсів ВНЗ, слухачів українознавчих студій та всіх зацікавлених.  

Граматика -  Вступ. Історія Української мови  ФонетикаПисьмо, Лексика -Морфологія, Правопис -Синтаксис та пунктуація.   Використані матеріали (Ющука, І.П. підручник з української мови, Український правопис 2002 р.) 

Colloquial Ukrainian  Ian Press (1994)  Download for free. Ukrainian is spoken by around 45 million people, in Ukraine and in substantial expatriate communities throughout the world. Travellers to Ukraine who speak the language will find their efforts warmly appreciated. Colloquial Ukrainian features:

  • dialogues of everyday encounters and situations for regular practice
  •  a pronunciation guide
  • clear, concise grammar notes
  • an extensive grammar reference section
  • lists of useful vocabulary
  • a two-way glossary section of key words and phrases
  • audio material to enhance pronunciation and listening skills
  • an author introduction to the course    

Граматика  Вступ. Історія Української мови Фонетика і Письмо - Лексика -Морфологія і Правопис Синтаксис і пунктуація  Використані матеріали (Ющук І.П. підручник з української мови, Український правопис 2002 р.).

Букварики

Букварик Котигорошко Скачать безплатно. Навчальна гра.

Супутник Букваря  Мета посібника - формування у дитини початкових навичок читання. Книга допоможе в розвиткові фонетичного слуху, оволодінні звуковим та складовим аналізом і синтезом, розширить словниковий запас дитини. Книгу адресовано батькам, педагогам, а також малятам, які хочуть навчитися читати. Рекомендовано НМЦ МОН України

pic "Українська абетка" - это помощь Вашему малышу сделать первые шаги в изучении украинского языка. Программа построена в игровой форме. Ваш ребенок попадет в захватывающий мир букв, прекрасных рисунков, интересных стишков.
Путешествуя среди букв, рисунков, озвученых слов и стихов, малыш лучше овладеет прекрасным и захватывающим миром Української абетки.
Данная программа расчитана на детей старшего дошкольного возраста и первоклассников, а также более старших детей, которые впервые начинают изучать украинский язык.

Курси/Вправи

Ukrainian Complete Course for Beginners  free download. This is complete course in spoken and written Ukrainian. If you have never learnt Ukrainian before, or if your Ukrainian needs brushing up. This book is for you. Based on the Council of Europe`s Threshold guidelines on language learning, the course contains:

* Eighteeng graded units of dialogues, culter notes,grammar and exercises
*A step - by - step pronunciation guide
*A Ukrainian - English vocabulary
 

Reading Ukrainian  Supplementary materials for reading courses in Ukrainian. 

Українська як іноземна мова Ukrainian as a foreign language online lessons. Beginner course. It offers eleven lessons containing basic vocabulary and grammar.

Граматичні вправи  Три "Нет" - безграмотности, бескультурию, безумию!

Станьте членом.

У нас нова адреса  www.uketeacher.net

 

Upcoming Events

Webs Counter

Google Translator

Facebook Like Button

Our visitors